Lars had zich niet optimaal kunnen voorbereiden op deze wedstrijd omdat hij midden in zijn voorbereiding zit op het outdoorseizoen. Er werd besloten om te starten toen Lars van de organisatie het verzoek kreeg om mee te doen. Lars wilde hier graag aan meewerken en kon zo ook gelijk wat meters op de 4-takt machine maken.
Op vrijdag moest Lars zich even aanpassen aan het korte circuit. Toch heeft hij lekker kunnen rijden en zich goed geamuseerd. Hij werd elfde en achtste in zijn heats maar deze telden niet mee voor het totaalklassement omdat het hoofdprogramma pas op zaterdag werd verreden.
Op zaterdag ging het gelijk vanaf het begin af aan stukken beter. Het ritme zal er gelijk goed in en het rijden ging iedere heat beter. In de tijdtraining zette hij een zesde tijd op de klokken waar Lars tevreden mee was omdat het rijden ook steeds soepeler begon te gaan.
In de heats pakte Lars goede starts maar omdat hij telkens aan de buitenzijde stond werd hij vaak naar buiten gedreven. Toch wist hij in beide heats goed naar voren te komen en daarnaast werd het verschil met de snellere rijders steeds kleiner. In beide heats werd hij zevende waarmee hij zich net niet kwalificeerde voor de finale. Hierdoor moest hij de laatste kans rijden waarin hij bij de eerste vier moest zitten om door te kunnen gaan naar de finale.
In de laatste kans zat hij er goed vooraan bij en dook op een tweede plaats de eerste bocht in. In het begin liep de koploper iets weg maar in het midden van de wedstrijd kon Lars zijn achterstand verkleinen. Op het wasbord kwam hij regelmatig erg dichtbij en op een gegeven moment kon hij in een krappe bocht zijn machine bijna naast die van de leider zetten. Helaas kon hij de koppositie niet overnemen maar wil wist hij zich met een tweede plaats wel te kwalificeren voor de finale.
Omdat Lars zich via de laatste kans had weten te kwalificeren voor de finale mocht hij pas laat oprijden naar het starthek waardoor hij ver aan de buitenkant stond. Toen het starthek viel, reageerde hij snel en zat er goed bij maar in de eerste bocht werd hij opgehouden waardoor hij in de achterhoede aan de wedstrijd moest beginnen. Het rijden ging vanaf het begin af aan lekker en Lars wist gedurende de wedstrijd vele plaatsen winst te boeken. Uiteindelijk kwam hij als beste Nederlander op een tiende plaats over de finish.
Kijk voor meer informatie op www.larsvanberkel.nl

|