Marianne Veenstra tweede in Monster Energy Dutch Supercross Kampioenschap 13 december 2011 om 12:30
Marianne Veenstra is in de eindstand om het Monster Energy Dutch Supercross Kampioenschap op een tweede plaats geëindigd. De dame uit Harkema kwam tijdens de laatste wedstrijd in Venray aan de start op een KTM en wist hiermee op zondag derde te worden in het dagklassement.
Marianne Veenstra tweede in Monster Energy Dutch Supercross Kampioenschap

De organisatie in Venray had alles in het werk gesteld om een mooie supercross te organiseren. Hier zijn ze goed in geslaagd want het circuit was erg mooi en de lay out van de baan was erg ruim. Ook alles rondom het circuit zag er mooi uit.

 

De dames kwamen in actie op zaterdagavond en op zondag waarvan de punten van op de zondag in Hardenberg en de punten van op de zondag in Venray meetelden voor het Monster Energy Dutch Supercross Kampioenschap. Voor vele mensen en ook voor Marianne zelf was het een verrassing dat ze tijdens deze wedstrijd op een KTM achter het starthek stond. In de aanloop naar de wedstrijd kreeg Marianne van de mensen van het MX Dream Team te horen dat ze namens KTM Nederland wel een KTM250Fmocht proberen om te kijken of het iets voor haar zou zijn. Tot haar eigen verbazing ging het rijden zo aangenaam dat ze heeft gevraagd of ze op deze motor ook de supercross in Venray mocht rijden. Marianne zag dit als een echte uitdaging.

 

Omdat Marianne nog niet met deze motor had gestart wilde ze op zaterdag tijdens de training een start maken. Dit mocht echter niet van de MON waardoor ze zonder te hebben geoefend aan de eerste manche begon. Verder verliep de training naar wens en was ze benieuwd hoe het haar in de wedstrijd zou vergaan. In de eerste manche pakte ze een goede start maar ineens kwam er een andere KTM dame vanaf de binnenzijde die niet meer kon remmen en naar buiten schoot. Dit kostte Marianne veel tijd en hierdoor moest ze in de achterhoede aan de wedstrijd beginnen. Gedurende de wedstrijd wist ze zich terug te knokken naar een zesde plaats. Wel had ze tijdens de wedstrijd behoorlijk veel last van opgepompte armen. In de tweede manche pakte ze een hele goede start en hierin ging het rijden een stuk beter. Ditmaal kwam ze als vierde over de finish.

 

Op zondagochtend werd er al vroeg getraind en ondanks dat het rijden niet helemaal naar wens ging had ze toch een derde tijd op de klokken gezet. Nu ze al meer aan de KTM gewend was, wist ze dat ze een goede start zou gaan pakken. Na het vallen van het starthek in de eerste manche kwam ze op een tweede plaats door de eerste bocht. Ze werd al snel gepasseerd door Maria Franke, die erg snel was in Venray. Lange tijd hield ze stand op een derde plaats maar in de slotfase moest ze toch nog een plaats prijsgeven en kwam op een vierde plaats over de finish.

 

Voor de laatste manche had Marianne geen spanningen meer en slaagde ze er opnieuw in om een goede start te pakken. De KTM machine is erg snel uit de bocht en hier had ze in Venray veel profijt van. Na een sterk gereden wedstrijd kwam ze ditmaal als derde over de finish.

 

Met deze resultaten eindigde ze in het dagklassement op een derde plaats achter Maria Franke en Steffi Laier. In de eindstand om het Monster Energy Dutch Supercross Kampioenschap is ze op een tweede plaats geëindigd achter Nicky van Wordragen en voor Kim Irmgartz. Marianne wil het MX Dream Team en KTM Nederland bedanken voor deze kans.

 

Omdat ze verder dit jaar geen wedstrijden meer rijdt wil ze graag iedereen bedanken die haar in seizoen 2011 heeft gesteund: Suzuki, Twin Air, Renthal, Kenny, HGS, TMV, Dunlop, Gearne, Putoline Oil , Bouwbedrijf U.Veenstra, Pol Motors, Wim Kroon, Double D designs, Hocoparts, HOS oil, De witte verzekeringen, Rekla Plus, VS timmerwerken, de Vries verzekeringen, Spunk raceparts, Kuipers financiele diensten, La van Roozendaal en Paint designs.

 

Kijk voor meer informatie op www.marianneveenstra.nl

 

Motocrossplanet-yz250f-demodagen

 

x

 

agm50 

terug naar persberichten overzicht
 Home 
|
|
|
|
|
|

Copyright 2010 © Motocrossplanet