Bruggen Tweewielers
Gebben Motoren
vd Vegt Motors
Relexz
DP Racing
Robbe Motoren

Advertenties

24MX
Honda Vermeeren
MXN Motorcross Parts
Motorcentrum Eibergen
VHM
Rino Trading
HGS Exhaust Systems
Volleberg Motorsport
Solva Suspension

Team Nederland maakt het onmogelijke waar en wordt derde in MX of Nations

Door het uitvallen van Calvin Vlaanderen leek Team Nederland kansloos voor het podium in de MX of Nations.

Team Nederland maakt het onmogelijke waar en wordt derde in MX of Nations

Echter in de derde en beslissende manche gingen Glenn Coldenhoff en Jeffrey Herlings er helemaal voor en wisten eerste en tweede te worden waardoor team Nederland alsnog derde is geworden in het landenklassement.

 

Na de start was het Coldenhoff die de leiding nam en gelijk een hoog tempo inzette. Glenn werd flink toegejuicht door het team en leek vleugels te hebben gekregen. Jeffrey Herlings was minder goed gestart maar kwam terug naar voren. In het midden van de wedstrijd kreeg hij de tweede plaats in handen en begon te jagen op zijn teammaat Coldenhoff. Glenn reed strak en bleef koel tot aan de finish. Hij won de manche en pakte hiermee tevens de individuele zege in de open klasse. Herlings kwam als tweede binnen en werd de verdiende winnaar in de MXGP klasse. Door deze fantastische prestatie is team Nederland toch nog derde geworden in het landenklassement en dit moest door de vele Nederlandse fans natuurlijk uitbundig gevierd worden.

 

Race 3 (MXGP + Open)

Pos

Rider

Time

1

Coldenhoff, Glenn

35:53.888

2

Herlings, Jeffrey

35:57.858

3

Paulin, Gautier

36:57.575

4

Cairoli, Antonio

36:59.079

5

Lupino, Alessandro

37:05.470

6

Anstie, Max

37:06.357

7

Tomac, Eli

37:06.708

8

Nagl, Maximilian

37:21.159

9

Roczen, Ken

37:38.182

10

Searle, Tommy

37:44.509

11

Van Horebeek, Jeremy

37:46.226

12

Kullas, Harri

37:48.751

13

Barcia, Justin

37:52.890

14

Evans, Mitchell

37:56.202

15

Tixier, Jordi

37:58.166

16

Locurcio, Lorenzo

36:21.564

17

Gole, Anton

36:27.776

18

Butron, Jose

36:31.791

19

Leok, Tanel

36:33.916

20

Bengtsson, Filip

37:04.169

21

Rauchenecker, Pascal

37:04.714

22

Campano, Carlos

37:29.207

23

Medaglia, Tyler

37:31.562

24

de Souza, Gustavo

37:36.034

25

Edelbacher, Roland

37:36.753

26

Facciotti, Colton

37:37.643

27

Desalle, Clement

37:40.092

28

Kovar, Vaclav

37:50.612

29

Guillod, Valentin

36:19.756

30

Gibson, Gary

36:31.497

31

Bird, Richard

36:57.061

32

Cooper, Cody

37:02.268

33

Gibbs, Kirk

38:03.380

34

Seewer, Jeremy

32:23.732

35

Carter, Rhys

36:14.909

36

Santos, Fabio

23:26.071

37

Badiali, Carlos

9:34.152

38

Michek, Martin

10:05.955

39

Pastrana, Travis

2:34.245

40

Windham, Kevin

2:43.043

 
 

Nations Classification

 

Pos

Country

Points

Race

Nr

Name

Fed.

Bike

 


 

1

France

35  

 
 

2  

Race 1

1

PAULIN, Gautier

MCM

Husqvarna

 
 

3  

Race 3

1

PAULIN, Gautier

MCM

Husqvarna

 
 

7  

Race 1

2

FERRANDIS, Dylan

AMA

Yamaha

 
 

8  

Race 2

2

FERRANDIS, Dylan

AMA

Yamaha

 
 

15  

Race 3

3

TIXIER, Jordi

FFM

KTM

 
 

32  

Race 2

3

TIXIER, Jordi

FFM

KTM

 
 


 

2

Italy

37  

 
 

4  

Race 3

19

CAIROLI, Antonio

FMI

KTM

 
 

5  

Race 3

21

LUPINO, Alessandro

FMI

Kawasaki

 
 

6  

Race 1

19

CAIROLI, Antonio

FMI

KTM

 
 

10  

Race 1

20

CERVELLIN, Michele

FMI

Yamaha

 
 

12  

Race 2

21

LUPINO, Alessandro

FMI

Kawasaki

 
 

14  

Race 2

20

CERVELLIN, Michele

FMI

Yamaha

 
 


 

3

The Netherlands

41  

 
 

1  

Race 3

6

COLDENHOFF, Glenn

KNMV

KTM

 
 

1  

Race 2

6

COLDENHOFF, Glenn

KNMV

KTM

 
 

1  

Race 1

4

HERLINGS, Jeffrey

KNMV

KTM

 
 

2  

Race 3

4

HERLINGS, Jeffrey

KNMV

KTM

 
 

36  

Race 1

5

VLAANDEREN, Calvin

KNMV

Honda

 
 


 

4

Australia

48  

 
 

2  

Race 2

17

LAWRENCE, Hunter

MA

Honda

 
 

8  

Race 1

17

LAWRENCE, Hunter

MA

Honda

 
 

10  

Race 2

18

EVANS, Mitchell

MA

KTM

 
 

14  

Race 3

18

EVANS, Mitchell

MA

KTM

 
 

14  

Race 1

16

GIBBS, Kirk

MA

KTM

 
 

33  

Race 3

16

GIBBS, Kirk

MA

KTM

 
 


 

5

Great Britain

48  

 
 

4  

Race 2

8

WATSON, Ben

ACU

Yamaha

 
 

6  

Race 3

9

ANSTIE, Max

ACU

Husqvarna

 
 

10  

Race 3

7

SEARLE, Tommy

ACU

Kawasaki

 
 

13  

Race 2

9

ANSTIE, Max

ACU

Husqvarna

 
 

15  

Race 1

8

WATSON, Ben

ACU

Yamaha

 
 

34  

Race 1

7

SEARLE, Tommy

ACU

Kawasaki

 
 


 

6

USA

49  

 
 

4  

Race 1

25

TOMAC, Eli

AMA

Kawasaki

 
 

7  

Race 3

25

TOMAC, Eli

AMA

Kawasaki

 
 

9  

Race 2

27

BARCIA, Justin

AMA

Yamaha

 
 

13  

Race 3

27

BARCIA, Justin

AMA

Yamaha

 
 

16  

Race 2

26

PLESSINGER, Aaron

AMA

Yamaha

 
 

18  

Race 1

26

PLESSINGER, Aaron

AMA

Yamaha

 
 


 

7

Belgium

53  

 
 

5  

Race 1

10

DESALLE, Clement

FMB

Kawasaki

 
 

6  

Race 2

12

VAN HOREBEEK, Jeremy

FMB

Yamaha

 
 

11  

Race 3

12

VAN HOREBEEK, Jeremy

FMB

Yamaha

 
 

13  

Race 1

11

GEERTS, Jago

FMB

Yamaha

 
 

18  

Race 2

11

GEERTS, Jago

FMB

Yamaha

 
 

27  

Race 3

10

DESALLE, Clement

FMB

Kawasaki

 
 


 

8

Spain

63  

 
 

3  

Race 2

53

PRADO, Jorge

RFME

KTM

 
 

3  

Race 1

53

PRADO, Jorge

RFME

KTM

 
 

17  

Race 1

52

BUTRON, Jose

RFME

KTM

 
 

18  

Race 3

52

BUTRON, Jose

RFME

KTM

 
 

22  

Race 3

54

CAMPANO, Carlos

RFME

Yamaha

 
 

22  

Race 2

54

CAMPANO, Carlos

RFME

Yamaha

 
 


 

9

Estonia

71  

 
 

7  

Race 2

24

KULLAS, Harri

EMF

Husqvarna

 
 

12  

Race 3

24

KULLAS, Harri

EMF

Husqvarna

 
 

12  

Race 1

22

LEOK, Tanel

EMF

Husqvarna

 
 

19  

Race 3

22

LEOK, Tanel

EMF

Husqvarna

 
 

21  

Race 2

23

ROOSIORG, Hardi

EMF

KTM

 
 

24  

Race 1

23

ROOSIORG, Hardi

EMF

KTM

 
 


 

10

Germany

78  

 
 

8  

Race 3

60

NAGL, Maximilian

DMSB

TM

 
 

9  

Race 3

58

ROCZEN, Ken

AMA

Honda

 
 

11  

Race 2

60

NAGL, Maximilian

DMSB

TM

 
 

25  

Race 2

59

JACOBI, Henry

DMSB

Husqvarna

 
 

25  

Race 1

58

ROCZEN, Ken

AMA

Honda

 
 

37  

Race 1

59

JACOBI, Henry

DMSB

Husqvarna

 
 


 

11

Canada

99  

 
 

9  

Race 1

37

FACCIOTTI, Colton

CMA

Honda

 
 

20  

Race 2

38

PETTIS, Jess

CMA

Yamaha

 
 

21  

Race 1

38

PETTIS, Jess

CMA

Yamaha

 
 

23  

Race 3

39

MEDAGLIA, Tyler

CMA

Kawasaki

 
 

26  

Race 3

37

FACCIOTTI, Colton

CMA

Honda

 
 

34  

Race 2

39

MEDAGLIA, Tyler

CMA

Kawasaki

 
 


 

12

Sweden

106  

 
 

17  

Race 3

30

GOLE, Anton

SVEMO

Yamaha

 
 

20  

Race 3

28

BENGTSSON, Filip

SVEMO

Yamaha

 
 

22  

Race 1

29

ÖSTLUND, Alvin

SVEMO

Yamaha

 
 

23  

Race 2

30

GOLE, Anton

SVEMO

Yamaha

 
 

24  

Race 2

29

ÖSTLUND, Alvin

SVEMO

Yamaha

 
 

39  

Race 1

28

BENGTSSON, Filip

SVEMO

Yamaha

 
 


 

13

Austria

108  

 
 

15  

Race 2

126

RAUCHENECKER, Pascal

AMF

Husqvarna

 
 

19  

Race 1

124

EDELBACHER, Roland

AMF

KTM

 
 

21  

Race 3

126

RAUCHENECKER, Pascal

AMF

Husqvarna

 
 

25  

Race 3

124

EDELBACHER, Roland

AMF

KTM

 
 

28  

Race 1

125

STAUFFER, Marcel

AMF

KTM

 
 

30  

Race 2

125

STAUFFER, Marcel

AMF

KTM

 
 


 

14

Ireland

127  

 
 

16  

Race 1

44

BARR, Martin

MCUI

Husqvarna

 
 

17  

Race 2

44

BARR, Martin

MCUI

Husqvarna

 
 

30  

Race 3

43

GIBSON, Gary

MCUI

KTM

 
 

31  

Race 3

45

BIRD, Richard

MCUI

KTM

 
 

33  

Race 1

43

GIBSON, Gary

MCUI

KTM

 
 

35  

Race 2

45

BIRD, Richard

MCUI

KTM

 
 


 

15

Venezuela

129  

 
 

16  

Race 3

129

LOCURCIO, Lorenzo

FMV

Yamaha

 
 

19  

Race 2

128

RODRIGUEZ, Anthony

FMV

Yamaha

 
 

26  

Race 1

128

RODRIGUEZ, Anthony

FMV

Yamaha

 
 

33  

Race 2

129

LOCURCIO, Lorenzo

FMV

Yamaha

 
 

35  

Race 1

127

BADIALI, Carlos

FMV

Yamaha

 
 

37  

Race 3

127

BADIALI, Carlos

FMV

Yamaha

 
 


 

16

Czech Republic

130  

 
 

20  

Race 1

64

KOVAR, Vaclav

ACCR

KTM

 
 

26  

Race 2

66

MICHEK, Martin

ACCR

KTM

 
 

27  

Race 2

65

KRC, Martin

ACCR

KTM

 
 

28  

Race 3

64

KOVAR, Vaclav

ACCR

KTM

 
 

29  

Race 1

65

KRC, Martin

ACCR

KTM

 
 

38  

Race 3

66

MICHEK, Martin

ACCR

KTM

 
 


 

17

Brazil

137  

 
 

23  

Race 1

68

LOPES, Enzo

CBM

Suzuki

 
 

24  

Race 3

67

DE SOUZA, Gustavo

CBM

Kawasaki

 
 

28  

Race 2

69

SANTOS, Fabio

CBM

Yamaha

 
 

31  

Race 2

68

LOPES, Enzo

CBM

Suzuki

 
 

31  

Race 1

67

DE SOUZA, Gustavo

CBM

Kawasaki

 
 

36  

Race 3

69

SANTOS, Fabio

CBM

Yamaha

 
 


 

18

New Zealand

144  

 
 

11  

Race 1

61

COOPER, Cody

MNZ

Honda

 
 

29  

Race 2

62

HARWOOD, Hamish

MNZ

KTM

 
 

32  

Race 3

61

COOPER, Cody

MNZ

Honda

 
 

35  

Race 3

63

CARTER, Rhys

MNZ

Yamaha

 
 

37  

Race 2

63

CARTER, Rhys

MNZ

Yamaha

 
 

38  

Race 1

62

HARWOOD, Hamish

MNZ

KTM

 
 


 

19

Puerto Rico

175  

 
 

30  

Race 1

50

SIPES, Ryan

AMA

Husqvarna

 
 

32  

Race 1

49

WINDHAM, Kevin

AMA

Honda

 
 

36  

Race 2

50

SIPES, Ryan

AMA

Husqvarna

 
 

38  

Race 2

51

PASTRANA, Travis

AMA

Suzuki

 
 

39  

Race 3

51

PASTRANA, Travis

AMA

Suzuki

 
 

40  

Race 3

49

WINDHAM, Kevin

AMA

Honda

 
 


 

20

Switzerland

95  

 
 

5  

Race 2

15

SEEWER, Jeremy

FMS

Yamaha

 
 

27  

Race 1

13

GUILLOD, Valentin

FMS

KTM

 
 

29  

Race 3

13

GUILLOD, Valentin

FMS

KTM

 
 

34  

Race 3

15

SEEWER, Jeremy

FMS

Yamaha

 
 
 
 
Nations Classification MXGP

Pos

Rider

Race 1

Race 2

Total

1

Herlings, Jeffrey

1

2

3

2

Paulin, Gautier

2

3

5

3

Cairoli, Antonio

6

4

10

4

Tomac, Eli

4

7

11

5

Leok, Tanel

12

19

31

6

Desalle, Clement

5

27

32

7

Roczen, Ken

25

9

34

8

Butron, Jose

17

18

35

9

Facciotti, Colton

9

26

35

10

Cooper, Cody

11

32

43

11

Searle, Tommy

34

10

44

12

Edelbacher, Roland

19

25

44

13

Gibbs, Kirk

14

33

47

14

Kovar, Vaclav

20

28

48

15

de Souza, Gustavo

31

24

55

16

Guillod, Valentin

27

29

56

17

Bengtsson, Filip

39

20

59

18

Gibson, Gary

33

30

63

19

Badiali, Carlos

35

37

72

20

Windham, Kevin

32

40

72

 
 
Nations Classification Open

Pos

Rider

Race 1

Race 2

Total

1

Coldenhoff, Glenn

1

1

2

2

Lupino, Alessandro

12

5

17

3

Van Horebeek, Jeremy

6

11

17

4

Anstie, Max

13

6

19

5

Nagl, Maximilian

11

8

19

6

Kullas, Harri

7

12

19

7

Barcia, Justin

9

13

22

8

Evans, Mitchell

10

14

24

9

Rauchenecker, Pascal

15

21

36

10

Seewer, Jeremy

5

34

39

11

Gole, Anton

23

17

40

12

Campano, Carlos

22

22

44

13

Tixier, Jordi

32

15

47

14

Locurcio, Lorenzo

33

16

49

15

Medaglia, Tyler

34

23

57

16

Santos, Fabio

28

36

64

17

Michek, Martin

26

38

64

18

Bird, Richard

35

31

66

19

Carter, Rhys

37

35

72

20

Pastrana, Travis

38

39

77

 
 
Nations Classification MX2

Pos

Rider

Race 1

Race 2

Total

1

Prado, Jorge

3

3

6

2

Lawrence, Hunter

8

2

10

3

Ferrandis, Dylan

7

8

15

4

Watson, Ben

15

4

19

5

Cervellin, Michele

10

14

24

6

Geerts, Jago

13

18

31

7

Barr, Martin

16

17

33

8

Plessinger, Aaron

18

16

34

9

Pettis, Jess

21

20

41

10

Rodriguez, Anthony

26

19

45

11

Roosiorg, Hardi

24

21

45

12

Östlund, Alvin

22

24

46

13

Lopes, Enzo

23

31

54

14

Krc, Martin

29

27

56

15

Stauffer, Marcel

28

30

58

16

Jacobi, Henry

37

25

62

17

Sipes, Ryan

30

36

66

18

Harwood, Hamish

38

29

67

19

Vlaanderen, Calvin

36

-

36

 

 

 

 


Twin Air
Femon Parts

Reacties

Advertenties

Heli Motors
Deft Family
Airfiltercleaner
Honda Nieuws Internationaal
Acerbis4You
Stoxon
MXN
Pro MX Racing
van Dijck MX Products
VH Special Exhaust